Akcja charytatywna

Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą,

gdy drugim radość w niedoli przynoszą – A. Asnyk

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy,

Szanowni Pracownicy Collegium Medicum UJK

W dniu 13 grudnia 2019 roku Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, wspólnie z Polskim Radiem Kielce będzie gospodarzem akcji charytatywnej skierowanej dla dzieci hospitalizowanych w Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Choroby hematologiczne dotykają dzieci w każdym wieku. Zdarza się, że występują już w grupie 2-5 latków, ale dotyczą też dzieci starszych i młodzieży. Ciężki i długotrwały przebieg choroby wymaga długoterminowej hospitalizacji i odosobnienia. Pragniemy pomóc im w tym okresie.

Celem akcji jest zebranie środków finansowych na zakup e-book-ów, elektronicznych czytników książek, w których można zgromadzić olbrzymi zbiór najciekawszych bajek, opowiadań, zbiorów wierszy i powieści udostępnionych dla chorych dzieci i młodzieży.

Rodziny, często nieuleczalnie chorych dzieci, wydają mnóstwo pieniędzy na leczenie. Musimy im pomóc. A te dzieci mają przecież także swoje marzenia. Cieszy ich każda drobna rzecz, a ciekawa lektura pozwali zapomnieć o chorobie, może wspomagać proces nauczania, rozbudzać intelektualne zainteresowania, przywracać chęć do życia.

Aby wspomóc naszą akcję prosimy o zakup cegiełki o wartości 50 złotych. Jako pracownicy Collegium Medicum UJK chcemy wesprzeć tę akcję i przekazać wspólnie zebrane w naszym gronie pieniądze na ten cel. Zbiórkę pieniędzy będzie prowadziła Pani Karina Janic w sekretariacie Dziekana (I piętro pokój 1/14) w terminie od 9-grudnia do 13 grudnia 2019 r. do godz. 1200 .

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w naszej akcji. Warto wspomóc marzenia naszych podopiecznych. Wszystkie zebrane pieniądze zostaną przekazane na zakup e-book-ów.

Serdecznie zapraszamy !

Prorektor ds. medycznych UJK
Prof. dr hab. med. Stanisław Głuszek

Dziekan Collegium Medicum UJK
Prof. dr hab. med. Marianna Janion