Pacjent standaryzowany jako wsparcie w symulacji medycznej

W Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej UJK dla pielęgniarek i położnych został wdrożony projekt ,,Pacjenta standaryzowanego”.

Zatrudniono 8 osób, które odgrywają rolę pacjentów symulowanych podczas scenariuszy symulacyjnych w zakresie pielęgniarstw specjalistycznych: geriatrycznego, położniczo-ginekologicznego, pediatrycznego, chirurgicznego i innych. Odgrywają role samych pacjentów, ale również członków rodzin czy przypadkowych świadków zdarzeń medycznych.

Pacjenci symulowani zostali przygotowani do udziału w zajęciach ze studentami podczas kilkuetapowych szkoleń między innymi warsztatów teatralnych, które poprowadziła gościnnie znana aktorka Teatru Żeromskiego w Kielcach Beata Pszeniczna. Uczestnicy mieli szansę nauczyć się w sprzyjającej atmosferze jak pokazywać różnorodne emocje, nawet te trudne do zagrania.