konta w usłudze office zostały utworzone

Szanowni Państwo,

KOMUNIKAT W SPRAWIE UDOSTĘPNIENIA PRACOWNIKOM I STUDENTOM UNIWERSYTETU JANA KOCHANOWSKIEGO W KIELCACH USŁUGI MICROSOFT OFFICE 365.

Z dniem 19 marca Uniwersytet Jana Kochanowskiego dbając o zabezpieczenie ciągłości procesów dydaktycznych naukowych i administracyjnych udostępnia wszystkim pracownikom oraz studentom Uniwersytetu usługę Microsoft Office 356 w pełnym zakresie pakietu biurowego.  Z usługi można korzystać online a także w standardowy sposób poprzez instalację na komputerze. Każdy użytkownik ma możliwość korzystania z usługi na 5 dowolnych urządzeniach (stacjonarnych i przenośnych).

Funkcjonalności Microsoft Office 365 dają możliwość wymiany dokumentów,  pracy na współdzielonych dokumentach, organizowania spotkań wirtualnych (w tym materiałów dydaktycznych).  Szczegóły oraz instrukcje korzystania z usługi zostaną przekazane drogą email, a wsparcia udzielać będą informatycy zatrudnieni w jednostkach organizacyjnych. Konta dostępowe dla pracowników będących nauczycielami akademickimi i studentów będą zakładane przez informatyków w wydziałowych oraz instytutowych. Konta dla pracowników niebędących nauczycielami będą zakładane przez pracowników Działu Zabezpieczenia Informatycznego.

1. Instrukcja uruchomienia pakietu office 365 w przeglądarce Internet Explorer (pliki do pobrania)

2. Prezentacje i filmiki z instrukcjami dotyczącymi pakietu Office 365
Instrukcja instalacji pakietu Office365 wspomagającego pracę zdalną

Autor: K. Kupczewski, K. Kunisz (współpraca), Wydział Pedagogiki i Psychologii. Materiały udostępniono na prawach licencji Uznanie Autorstwa CreativeCommons BY-NC-ND 4.0.

Tutorial aplikacji Teams pakietu Office365 cz. 1

Autor: K. Kupczewski, Wydział Pedagogiki i Psychologii. Materiał udostępniono na prawach licencji Uznanie Autorstwa CreativeCommons BY-NC-ND 4.0.

Tutorial aplikacji Teams pakietu Office365 cz. 2

Tutorial przygotowania prezentacji medialnej przy pomocy pakietu Office365

Tutorial usługi OneDrive pakietu Office365

Tutorial aplikacji Forms pakietu Office365

3. Zdjęcie pokazujące jak można odnaleźć instrukcje w platformie e-learningowej (dla zalogowanych użytkowników). Po zalogowaniu należy wybrać w menu górnym Portal, a następnie w menu bocznym Instrukcje

Elearning Instrukcje
elearning-instrukcje.png
103.4 KiB
45 Downloads
Szczegóły

4. W obrębie pakietu office można korzystać z usługi Teams dostępnej po zalogowaniu na stronie https://www.office.com.
W tej aplikacji internetowej można korzystać z chat (1), można tworzyć zespoły (2). Funkcjonalności te służą do komunikacji z użytkownikami.

Teams Okno (59.7 KiB)

Zarządzenie 68/2020
Zarządzenie Nr 68/2020 Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z dnia 19 marca 2020 r. w sprawie zdalnego kształcenia w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach w czasie wstrzymania zajęć dydaktycznych