Sesje psychodietetyczne

Studenci I roku studia II stopnia kierunku Dietetyka 2023/2024 udzielili bezpłatnych porad w sesjach psychodietetycznych dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Za pośrednictwem mediów społecznościowych i przy współudziale Pani Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunku Dietetyka dr Kamila Sobaś została ogłoszona akcja. Na podstawie zgłoszeń mgr Monika Tomaszewska przeprowadzała wstępną konceptualizację poszczególnych przypadków. Sesje odbyły się w salach ćwiczeniowych Collegium Medicum UJK w Kielcach. Studenci w parach przeprowadzali wywiad dietetyczny oraz pogłębione psychologiczne rozumienie indywidualnych uwarunkowań błędów żywieniowych. W oparciu o narzędzia z zakresu merytorycznego przedmiotu Psychodietetyka, zostały udzielone porady i wsparcie. Sesja taka również zawierała w sobie porady odnośnie diety i planów dietetycznych.

Zdjęcie z sesji psychodietetycznej