Aktualności kierunku Dietetyka

Collegium Medicum organizuje bezpłatne sesje psychodietetyczne.

Collegium Medicum organizuje bezpłatne sesje psychodietetyczne!
Dyplomowani Dietetycy pod przewodnictwem Pani Mgr Moniki Tomaszewskiej oraz dyr. Kamili Sobaś zapraszają, na bezpłatne 40 minutowe sesje psychodietetyczne.

Potrzebujesz: dobrać dietę idealną dla twoich potrzeb? A może masz problem z zajadaniem stresu?
Zadzwoń i umów się:

Panel dyskusyjny pod hasłem „Czy serce ma płeć?... i jak o nie dbać?”

Z okazji  Dnia Kobiet przeszło stu studentów wzięło udział w Panelu dyskusyjnym pod hasłem „Czy serce ma płeć?... i jak o nie dbać?”, w którym wzięli udział eksperci: Kamila Sobaś (dietetyk), Magdalena Kosowska (psychoterapeuta), Monika Tomaszewska, (psychoterapeuta), Tomasz Łuczyński (fizjoterapeuta) oraz Maciej Michalak (instruktor jogi).

Podczas panelu studenci dosłownie usłyszeli, co mówią ich serca, dowiedzieli się, że zdrowa i pełnowartościowa dieta może być tańsza od fastfoodów Jak to możliwe? Wystarczy gotować dania jednogarnkowe, zawierające mnóstwo witamin oraz wartości odżywczych.

Poza odpowiednią dietą dla zdrowia serca okazuje się, że ważny jest sen. A co zrobić, aby spać dobrze? Nic wielkiego wystarczy zadbać o ciszę i ciemność w sypialni oraz nie podjadać w łóżku.
Ponadto dla serca dobry jest bilans, dlatego złota zasada mówi: „pracuj, kochaj, baw się”. Jeśli te warunki zostaną spełnione poziom stresu niewątpliwie się obniży prowadząc do polepszenia się jakości życia.
No właśnie a co z tym stresem? Jest on niewątpliwie potrzebny ponieważ krótkotrwałe i sporadyczne napięcie usuwa niczym orzeźwiający podmuch wiatru z organizmu toksyny. Jednak długotrwały stres niczym huragan może prowadzić do katastrofy.

Pozytywnie na serce wpływa pogoda ducha, uśmiech, który niewątpliwie pojawił się za sprawą koncertu w wykonaniu studentów edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy prowadzącym oraz uczestnikom za obecność i aktywny udział wydarzeniu.

Panel dyskusyjny - Czy serce ma płeć - harmonogram

1 rok I stopnia niestacjonarne

Zaliczenia poprawkowe dr Elżbieta Cieśla- 27.02.2024 g.15.00-17.00

Egzaminy poprawkowe w sesji egzaminacyjnej poprawkowej

2 rok stacjonarne + niestacjonarne - dr K.Sobaś - 22.02.2024 godzina 16.30-17.30  aula D 0/12a

2 rok stacjonarne + niestacjonarne - dr G.Król - 26.02.2024 godzina 10.00-11.30 s. D 1/7

3 rok stacjonarne + niestacjonarne - dr E.Błońska - Sikora - 26.02.2024 godzina 10.00-11.30 s. D 1/9

Tłusty Czwartek

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem wideo przybliżającym tradycję Tłustego Czwartku.

Studenci 1 roku II stopnia

zaliczenie poprawkowe "Dietoterapia w endokrynologii" dr Gąsior-Perczak - 5.02.2024 r. godz.11.00 sala D 1/7 Uwaga zmiana na 2.02.2024 r. godz. 10.00 sala B 2.15