IFMSA-Poland Oddział Kielce

O nas:

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest największą i najprężniej działającą organizacją zrzeszającą studentów kierunków medycznych, oraz młodych lekarzy w Polsce. Oddziały IFMSA-Poland funkcjonują w 17 polskich miastach, w których realizowane jest kształcenie na kierunku lekarskim.

IFMSA-Poland Oddział Kielce jest jednym z najmłodszych pełnoprawnych Oddziałów Stowarzyszenia. Został powołany 24 marca 2017 roku podczas 38. Zgromadzenia Delegatów w Białymstoku.

IFMSA-Poland jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych.

Działając początkowo jako KKSAM (Komitet Koordynacyjny Studentów Akademii Medycznych) Stowarzyszenie funkcjonuje nieprzerwanie już od 1956 roku!

IFMSA-Poland jest częścią Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations). Członkami IFMSA są studenci pochodzący z około 130 państw, zrzeszeni w organizacjach krajowych.

Siedzibą IFMSA, wspólną z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Lekarzy, jest Ferney-Voltaire we Francji.

Ze względu na zakres działania, struktura IFMSA została podzielona na 6 Programów Stałych (Standing Committees):

SCOPE – Program Stały ds. Praktyk Klinicznych
(Standing Committee on Professional Exchange)

SCORE – Program Stały ds. Wymiany Naukowej
(Standing Committee on Research Exchange)

SCOME – Program Stały ds. Edukacji Medycznej
(Standing Committee on Medical Education)

SCOPH – Program Stały ds. Zdrowia Publicznego
(Standing Committee on Public Health)

SCORA – Program Stały ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS
(Standing Committee on Reproductive health including AIDS)

SCORP – Program Stały ds. Praw Człowieka i Pokoju
(Standing Committee on Human Rights and Peace)

Skład Zarządu IFMSA-Poland Oddział Kielce:

• Prezydent Oddziału: Mateusz Fitas
• Wiceprezydent Oddziału ds. marketingu: Michał Wrona
• Wiceprezydenta Oddziału ds. zasobów ludzkich: Paulina Bartkowicz
• Sekretarz Oddziału: Wiktor Czyżewski
• Skarbnik Oddziału: Kamil Dziurgot
• Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Publicznego: Klaudia Nowak
• Koordynator Lokalny ds. Edukacji Medycznej: Sara Świstak
• Koordynator Lokalny ds. Zdrowia Reprodukcyjnego i AIDS: Wiktoria Sęk
• Koordynator Lokalny ds. Praw Człowieka i Pokoju: Anna Potaczek
• Koordynator Lokalny ds. Praktyk Klinicznych: Mateusz Kubicki
• Koordynator Lokalny ds. Wymiany Naukowej: Michał Babicz
• Komisja Rewizyjna Oddziału: Patrycja Krawczyk, Patryk Wertka, Aleksandra Jagiełło
Delegat Oddziału: Mateusz Fitas

Co oferujemy:

• Uczestnictwo w konferencjach, warsztatach, debatach oksfordzkich, spotkaniach ogólnopolskich poruszających problemy współczesnej medycyny.
• Współpracę z Członkami Stowarzyszenia IFMSA-Poland z innych uniwersytetów medycznych.
• Pomoc w realizacji projektów autorskich z inicjatywy Członków Stowarzyszenia.
• Zagraniczne praktyki kliniczne i wymiany naukowe.
• Rozwój osobisty w zakresie medycyny, zarządzania i administracji.

Znajdziesz nas na:

Stronie internetowej: www.kielce.ifmsa.pl
Facebooku: www.facebook.com/ifmsapoland.kielce/
Instagramie: www.instagram.com/ifmsa_poland_kielce/

Zapraszamy wszystkich studentów CM UJK do działania na rzecz naszego Stowarzyszenia. Na pewno nie zabraknie Wam tutaj miłej atmosfery, ciekawych ludzi, pełnych zapału do pracy oraz mnóstwa możliwości na interesujące spędzanie czasu. Możesz dołączyć do nas w każdej chwili, odwiedź nas na naszych portalach i dowiedz się więcej.