Absolutorium kierunku lekarskiego 30.06.2022

transmisja online

Absolutorium Zaproszenie2

Absolutorium_2022.jpg

Inżynieria biomedyczna, kierunek z przyszłością

Inżynieria biomedyczna jest nowością tegorocznej rekrutacji. To pierwszy w historii kierunek studiów prowadzony wspólnie przez Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnikę Świętokrzyską.

Nowy kierunek to efekt umowy o współpracy podpisanej przed dwoma laty pomiędzy Uniwersytetem Jana Kochanowskiego a Politechniką Świętokrzyską. Jednym z elementów umowy jest prowadzenie wspólnych kierunków studiów. Współpraca dwóch uczelni – Politechniki Świętokrzyskiej pod kierownictwem rektora, prof. dr hab. inż. Zbigniewa Koruby i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach - prof. dr hab. Stanisława Głuszka oraz zespołów roboczych pod kierunkiem dr hab. Doroty Kozieł, prof. UJK, prorektor ds. medycznych UJK i prof. dr hab. Artura Maciąga,  prorektora ds. studenckich i dydaktyki PŚ doprowadziła do przygotowania wniosku na ten kierunek, który zaakceptowała Polska Komisja Akredytacyjna.

Uczelnie czekają teraz na zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki.  Uniwersytet Jana Kochanowskiego i Politechnika Świętokrzyska mają potencjał aby prowadzić taki kierunek studiów w Kielcach. Jego absolwenci inżynierii biomedycznej nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy. Będą potrzebni w instytucjach zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych protez, implantów oraz narzędzi specjalistycznych, w tym chirurgicznych, a także w placówkach medycznych wykonujących zabiegi endoprotezoplastyki. Wiedza zdobyta na studiach pozwoli na zatrudnienie w centrach projektowych, w których wymagana jest znajomość metod projektowania, także za pomocą druku 3D.

Kierunek ruszy w październiku br. po uzyskaniu zgody Ministerstwa Edukacji i Nauki. Studia trwają siedem semestrów i kończą się nadaniem tytułu zawodowego inżyniera. Prowadzone będą w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Rekrutacja odbywa się na portalu https://tu.kielce.pl/inzynieria-biomedyczna/.

Plików:
Data-6637czwartek, 30 czerwiec 2022 06:50
Wielkość pliku-6637 210.41 KB
Pobierz-6637 9

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci dr inż. Grzegorza Śliwińskiego

Grzegorz Śliwiński

Z głębokim żalem zawiadamiamy o śmierci

dr inż. Grzegorza Śliwińskiego

profesora wizytującego w Collegium Medicum

(2019-2020) zaangażowanego w realizację projektów naukowych.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wynalazca i autor wielu opatentowanych rozwiązań z zakresu inżynierii biomedycznej, autor licznych publikacji naukowych, członek wspierający Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Niemieckiego Towarzystwa Inżynierii Biomedycznej, twórca projektów naukowo-rozwojowych: "Zdrowe Dzieci – Zdrowa Europa. Wielka nauka dla małych pacjentów" oraz "KiTS 2.0." realizowanych we współpracy ze zgorzeleckim ośrodkiem rehabilitacji.

Żegnamy Cię Profesorze

Rektor

Prorektor ds. Medycznych

Dziekan, Prodziekani, Pracownicy Collegium Medicum

oraz społeczność akademicka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach

Polityka Jakości Zakładu Patomorfologii Klinicznej i Doświadczalnej z Pracownią Histologii i Medycyny Sądowej

Zakład Patomorfologii UJK został powołany do realizacji  zadań dydaktycznych i naukowych w strukturach Collegium Medicum UJK. Zostało to podyktowane koniecznością stworzenia bazy naukowej dla potrzeb UJK oraz potrzebą podniesienia jakości badań patomorfologicznych, szczególnie w aspekcie badań onkologicznych.

Działania Zakładu realizują następujące cele strategiczne:

- zapewnienie możliwości rozwoju naukowego dla kadry naukowej w ramach projektów prowadzonych przez UJK,

- wspieranie wdrażania nowych metod diagnostycznych w patomorfologii,

- zapewnienie wiarygodnej analizy badań z zakresu patomorfologii oraz wybranych badań molekularnych celem optymalizacji leczenia,

- utrzymanie wysokiego poziomu jakości badań poprzez spełnianie kryteriów CEIVD,

- rozwój kompetencji pracowników poprzez cykliczne szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne,

- udział w krajowych i międzynarodowych grupach roboczych poświęconych jakości w patomorfologii.

Aby wesprzeć nasze działania w kierunku osiągania wyznaczonych celów wdrożyliśmy i ciągle doskonalimy System Zarządzania Jakością według normy PN EN ISO 9001:2015.  Funkcjonowanie Systemu Zarządzania Jakością traktujemy jako istotny środek podnoszenia jakości świadczonych usług pozwalający na uzyskanie satysfakcji klientów, a także pozwalający na skuteczne doskonalenie funkcjonowania firmy.

Kierownik  ZP UJK

Certyfikat potwierdzający realizację badań patomorfologicznych

Praca dziekanatu w okresie wakacyjnym w dniach 1.07-30.09.2022r.

Informujemy, że Dziekanat w dniach 1.07-30.09.2022 nie dyżuruje w soboty.

Wydziałowa Komisja Rekrutacyjna Collegium Medicum

Ratownictwo Medyczne
mgr Marzena Krzysiek
COLLEGIUM MEDICUM p.B_2.22