17.05.2023 zajęcia świetlicowe na temat: „Jaki wpływ ma zdrowe żywienie, higiena osobista i uprawianie sportu na naszą kondycję?”

Dla Uczniów Zespołu Placówek Integracyjnych w Kowali, w czasie zajęć świetlicowych, przeprowadzono warsztaty żywieniowe. Studenci 3 roku studia I stopnia kierunku Dietetyka przekazywali prawidłowe zasady żywienia, z wykorzystaniem różnych pomocy dydaktycznych.

Przedstawiono, co powinniśmy wybierać do jedzenia, zaletach dbania o urozmaicenie i różne kolory na talerzu. Podkreślono rolę wody w codziennej diecie dzieci. Studenci wyjaśnili dzieciom jak świadomie dokonywać właściwych wyborów, czyli pić wodę zamiast słodzonych gazowanych napojów, sztucznych soków…. Podziękowano Emilii Adach, Krystianowi Binkowskiemu, Magdalenie Biskupskiej, Mateuszowi Doroz, Oliwii Dymanowskiej, Magdalenie Dziura, Katarzynie Gołasa, Błażejowi Guzikowskiemu, Natalii Hołody, Natalii Jach, Emilii Kasprzyk i Kamili Sobaś.

zajęcia świetlicowe 4 kobiety prezentują dyplomy

zajęcia świetlicowe potrawy na stole

zajęcia świetlicowe, potrawy na stole i dokumenty

zajecia swietlicowe napoje w szklankach z cytryną i miętą