Konferencja "Igrzyska Zdrowia- Zdrowy Przedszkolak. Ready? Go!"

W dniu 24.10.2023 r. w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej odbyła się konferencja „Igrzyska Zdrowia – Zdrowy Przedszkolak. Ready? Go!” organizowana przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Celem konferencji było promowanie zasad zdrowego stylu życia dzieci w wieku przedszkolnym. Konferencja była skierowana do dyrektorów i nauczycieli przedszkoli oraz intendentów pracujących w przedszkolach województwa świętokrzyskiego.

Podczas konferencji prelekcję nt. „Planowanie i organizacja żywienia dzieci w przedszkolu” wygłosiły studentki 1 roku studiów II stopnia kierunku Dietetyka Natalia Hołody i Wiktoria Wijas. Przedstawiły
w niej m.in. zasady żywienia dzieci młodszych, także w odniesieniu do realizacji norm żywieniowych
w przedszkolu, zaprezentowały przykład wyliczenia zapotrzebowania na składniki odżywcze dla zróżnicowanej wiekowo grupy przedszkolnej oraz podały przykład praktycznych wskazówek realizacji edukacji żywieniowej dzieci w przedszkolu.

Dodatkowo dla uczestników konferencji dostępny był punk konsultacyjny, przy którym studentki
1 roku studiów II stopnia kierunku Dietetyka Oliwia Dymanowska, Magdalena Dziura oraz Emilia Adach, udzielały porad, odpowiadały na pytania oraz przekazywały materiały dydaktyczne (infografiki, ulotki i inne materiały informacyjne) w temacie żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Wsparciem dla studentów podczas konferencji w Wólce Milanowskiej była dr Magdalena Pietraszkiewicz.

Konferencja "Igrzyska Zdrowia- Zdrowy Przedszkolak. Ready? Go!"

dokument: Nauczycielu ty też możesz pomóc. Unikaj rozmów o ilości zjedzonego jedzenia przy dzieck. Trudności związane z jedzeniem, ciągła analiza, ile dziecko zjadło, sprawiają, że dziecko czuje się lepsze lub gorsze tylko dlatego, że zjadło mniej czy więcej