Dni Jakości Kształcenia na kierunku Dietetyka

Pracownicy Zakładu Żywienia i Dietetyki Collegium Medicum, w ramach Dni Jakości Kształcenia, zaproponowali szereg interesujących aktywności dla uczestników. W części praktycznej odbywała się ocena składu ciała, którą przeprowadzała dr Kamila Sobaś wraz ze Studentką Karoliną Kozłowską, będącą członkiem koła naukowego Medyk, sekcji dietetyka. Analizę składu ciała wykonywano za pomocą analizatora TANITA, stosując metodę bioimpedancji elektrycznej. Wyniki były szczegółowo omawiane, co pozwoliło uczestnikom na lepsze zrozumienie swojego stanu zdrowia.
Dodatkowo, zorganizowane zostały warsztaty na temat „Marketing zdrowego jedzenia" prowadzone przez dr Magdalenę Pietraszkiewicz i dr Agatę Bujak-Krzemińską. Podczas tych warsztatów uczestnicy dowiedzieli się, czy zdrowe jedzenie faktycznie jest zdrowe oraz jak prawidłowo czytać etykiety produktów spożywczych, aby dokonywać świadomych wyborów zakupowych. Prowadzące szczegółowo wyjaśniały, jakie informacje na etykietach są kluczowe oraz jakie triki marketingowe mogą wprowadzać konsumentów w błąd?
Na zajęciach „Estetyka żywienia" na kierunku Dietetyka studenci zgłębiali temat "Zdrowe ciasta i słodycze" i przygotowali poczęstunek dla uczestników warsztatów. Nieoceniona była pomoc Pani Wiktorii Ożarowskiej i Pani Katarzyny Snoch, które niebanalnie ozdobiły potrawy i omówiły receptury przekąsek.
Warsztaty i praktyczne zajęcia podczas Dni Jakości Kształcenia miały na celu nie tylko edukację uczestników w zakresie zdrowego żywienia, ale także zwiększenie ich świadomości dotyczącej własnego zdrowia oraz umiejętności dokonywania świadomych i korzystnych wyborów żywieniowych. Uczestnicy mieli okazję zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną, co w przyszłości może przyczynić się do poprawy jakości ich życia i zdrowia.

łyżki na serwetce i potrawy na stole

dr K. Sobaś robi pomiary na Tanicie, student stoi na wadze

dr Kamila Sobaś i studenci w pracowni dietetyki

studenci siedzą przy stołach