Szczegółowe badania składu ciała uczniów w wieku 7-12 lat oraz ich matek

Dnia 10.06.2024 dr Agata Bujak-Krzemińska wraz ze studentkami I roku II stopnia kierunku Dietetyka (Angielska Daria, Szczerba Sylwia oraz Wojciechowska Katarzyna) wybrały się do Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Drugni na badania składu ciała oraz oceny sposobu żywienia wykonywane w ramach przygotowania prac magisterskich.

Celem wizyty było przeprowadzenie szczegółowych badań składu ciała uczniów w wieku 7-12 lat oraz ich matek, obejmujące pomiary masy ciała, wysokości ciała oraz analizę składu ciała (% zawartość tkanki tłuszczowej, ilość masy mięśniowej, ilość tkanki tłuszczowej wisceralnej). Dodatkowo, oceniano sposób żywienia dzieci i ich matek poprzez analizę zapisu bieżącego spożycia i wartości odżywczej spożywanych posiłków. Badania przeprowadzono z zachowaniem wszystkich obowiązujących procedur i norm etycznych.

Studentki uczestniczące w badaniach zdobyły cenne doświadczenie praktyczne, które będzie stanowić ważny element ich kształcenia. Wyniki z badań zostaną szczegółowo opracowane i wykorzystane do dalszych działań badawczo-edukacyjnych.