Noc biologów

W dniu 13 stycznia 2023 na terenie Wydziału Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbyła się XII edycja ogólnopolskiej „Nocy Biologów”. Kierunek Dietetyka reprezentowały Studentki II roku studiów I stopnia Wiktoria Ożarowska, Katarzyna Snoch oraz Natalia Szymczyk pod opieką wykładowców: dr Kamili Sobaś i mgr Agaty Bujak-Krzemińskiej. Przygotowano warsztaty „Jak wybrać dobrą wodę” w ramach, których uczestnicy mogli dowiedzieć się: „Czym jest prawidłowe nawodnienie i jak wpływa ono na organizm?”. Siedem grup biorących kolejno udział w warsztatach mogło wysłuchać, krótkich prelekcji o rodzajach wód mineralnych i leczniczych oraz dokonać oceny organoleptycznej i porównania wybranych rodzajów wód dostępnych na rynku. Uczestnikom warsztatów, którzy wykazali się największa wiedzą zdobytą w trakcie zajęć wręczono drobne upominki i gadżety tematyczne.

noc_biologów_1.jpg

noc_biologów_2.jpg