3 października dniem rektorskim

Decyzją prof. dr hab. Beaty Wojciechowskiej, rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach ustanawia się dzień 3 października 2024 roku (wtorek) dniem wolnym od zajęć dydaktycznych z uwagi na uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2024/2025.

Spotkanie informacyjno-organizacyjne Studentów Stacjonarnych i Niestacjonarnych I roku kierunku Lekarskiego

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjno-organizacyjne Studentów Stacjonarnych i Niestacjonarnych I roku kierunku Lekarskiego PL

dn. 27.09.2024 r.

Collegium Medicum
budynek D Aula 13

KOMUNIKAT Okręgowej Komisji Wyborczej Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z dnia 11 września 2024 roku

i reprezentujących daną dyscyplinę naukową

Zgodnie z kalendarzem czynności wyborczych w związku z powołaniem i wyborami do Rad Naukowych Instytutów, Okręgowa Komisja Wyborcza Collegium Medicum informuje o potrzebie składania OŚWIADCZEŃ (Załącznik nr 1 do Uchwały UKW nr 53/2024*) o spełnieniu wymogów przez nauczycieli akademickich wchodzących w skład Rady Naukowej Instytutu zatrudnionych na stanowiskach badawczych i badawczo-dydaktycznych reprezentujących daną dyscyplinę naukową i posiadających tytuł profesora lub stopień naukowy doktora habilitowanego.  Członków Rad Naukowych w tej grupie pracowników powołuje Rektor UJK na podstawie złożonych oświadczeń. Składając oświadczenie należy zapoznać się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania swoich danych osobowych (Załącznik nr 4).

Ponadto nauczyciele akademiccy urodzeni przed dniem 1 sierpnia 1972 roku, do oświadczenia,
o którym mowa, załączają w zaklejonej kopercie oświadczenie lustracyjne lub informację o złożeniu oświadczenia lustracyjnego**. Na kopercie należy wpisać imię i nazwisko kandydata oraz adnotację: ,,Oświadczenie lustracyjne/informacja o złożeniu oświadczenia lustracyjnego”.

DOKUMENTY DO POBRANIA

* Uchwała nr 53/2024 Uczelnianej Komisji Wyborczej wraz z załącznikami nr 1 i nr 4:

Członkiem Rady Naukowej Instytutu może zostać pracownik posiadający m.in. bierne prawo wyborcze, czyli:

• Zatrudnienie w UJK jako podstawowym miejscu pracy
  • Nie ukończenie 70 roku życia do dnia rozpoczęcia kadencji Rady Naukowej na lata 2024-2028 (jest to dzień 31 października 2024 roku).

TERMIN SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ
Od 16.IX do 1.X.2024 roku w godzinach 9.30 - 15.00

MIEJSCE SKŁADANIA OŚWIADCZEŃ
Collegium Medicum UJK
Ul. IX Wieków Kielc 19a
Sekretariat Prorektora ds. Medycznych, pokój D1/16
Pani Elżbieta Cichecka-Gil

Zastępca przewodniczącej
Okręgowej Komisji Wyborczej
Collegium Medicum UJK
Dr n. med. Grażyna Wiraszka

Stypendium ministra dla studentów na rok akademicki 2024/2025

Warunki jakie należy spełnić przy składaniu wniosku a także niezbędne dokumenty znajdują się pod poniższym linkiem.

Ostateczny termin złożenia kompletu dokumentów upływa w dniu 13.09.2024 r. pokój 3/7, 3/8

Ruszył nabór wniosków na stypendia medyczne

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium przez Województwo Świętokrzyskie studentom kształcącym się na kierunku lekarskim.

Nabór wniosków rozpoczyna się 1 września 2024 r. i potrwa do 10 października 2024 r. Stypendium może być przyznawane studentowi IV, V lub VI roku.

2 tysiące złotych miesięcznie będą mogli otrzymywać studenci medycyny, jeśli zadeklarują, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze szpitali, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie. 1 września 2024 roku ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendium.

Stypendium medyczne przyznawane jest w jednakowej wysokości 2 000 zł miesięcznie na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2024 roku do 30 czerwca 2025 roku.

O stypendium ubiegać się mogą studenci kierunków lekarskich z IV, V lub VI roku z całego kraju, którzy: osiągnęli średnią ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75; nie powtarzali roku, na który ubiegają się o przyznanie stypendium; nie korzystali z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiegają się o przyznanie stypendium; zobowiązali się do zrealizowania stażu podyplomowego na terenie województwa świętokrzyskiego, a następnie osiedlenia się na terenie województwa świętokrzyskiego i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie; zobowiązali się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, w którym podejmą zatrudnienie.

Szczegółowych informacji w sprawie stypendiów można uzyskać pod numerami telefonów 41 395 16 29; 41 395 12 01

Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim

Zarząd Powiatu Włoszczowskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim. Szczegółowe informacje zostały zawarte w ogłoszeniu o naborze, które znajduje się w załączniku.

Załączniki:

Ogłoszenie o naborze