Akcja oddawania krwi na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych 25.04.2024

APEL DO SPOŁECZNOŚCI AKADEMICKIEJ UJK

ZAPRASZAMY NA AKCJĘ ODDAWANIA KRWI W DNIU 25.04.2024 R. tj. czwartek w GODZ. OD 9.00 DO 14.00 na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych budynek D Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości na parterze.

Pilnie potrzebna krew. „W imieniu chorych oczekujących na krew, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach zwraca się z apelem do krwiodawców – społeczności akademickiej o honorowe oddawanie krwi.

Dar Krwi pilnie potrzebny jest chorym, w tym dzieciom z oddziałów hematologicznych, pacjentom z chorobami nowotworowymi, z krwotokami, poszkodowanym w wypadkach, czekającym na operacje chirurgiczne i kardiochirurgiczne oraz pacjentom dializowanym.

Jedynym źródłem tego bezcennego leku jest każda zdrowa, pełnoletnia osoba, o masie ciała powyżej 50 kg.

Krwiodawcy po oddaniu krwi przysługuje:
2 dni wolnego – zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecność w miejscu pracy lub nauki w dniu oddania krwi i w następnym,
9 czekolad,
zwrot kosztów za dojazd do najbliższej placów służby krwi RCKiK w Kielcach,
bezpłatny 30 dniowy bilet komunikacji miejskiej na terenie miasta Kielce.

Serdecznie zapraszamy do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach i Oddziałów Terenowych: w Końskich, Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Skarżysku Kamiennej. Więcej informacji o dniach i godzinach otwarcia placówek RCKiK w Kielcach na www.rckik-kielce.com.pl

Chorzy ze świętokrzyskich szpitali liczą na Waszą pomoc.

Pamiętajmy, że łączy nas krew, która ratuje życie!

Jesteśmy przekonani, że nagłośnienie w/w apelu za pośrednictwem Państwa środków przekazu wpłynie na wzrost świadomości w tej jakże ważnej kwestii społecznej, co w konsekwencji przełoży się na większą ilość pozyskiwanej przez nas krwi potrzebnej do ratowania życia i zdrowia pacjentów w świętokrzyskich szpitalach.

Podczas akcji oddawania krwi można również dokonać rejestracji na potencjalnego dawcę szpiku.

Koordynator Akcji
mgr Katarzyna Krzak
Wydział Prawa i Nauk Społecznych

Finał ogólnopolskiego konkursu Brain Bee

W sobotę 6 kwietnia 2024 roku w Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbył się ogólnopolski finał konkursu Brain Bee.
Uczniowie szkół średnich, wyłonieni w etapach regionalnych konkursu zmierzyli się w wielkim finale odbywającym się w Kielcach.

Konkurs miał na celu wyłonienie osób, których pasją jest szeroko rozumiana neurobiologia, czyli neurocytologia, neurohistologia bardzo ogólnie ujęty temat nauk neurobiologicznych – jak podkreslała dr hab. n. med. Ilona Klejbor, prof. UJK, kierownik Zakładu Anatomii Collegium Medicum.

Konkurs został objęty patronatem przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prof. dr hab. Stanisława Głuszka.

W konkursie udział wzięło 29 uczniów z całej polski.

Oto najlepsi z najlepszych - finałowa szóstka:
Miejsce 1 - Joanna Urbaniak z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku

Miejsce 2 - Dominik Pondo z Publicznego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z odziałami dwujęzycznymi w Rzeszowie

Miejsce 3 - Olaf Jakub Mikołajczyk z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim

Miejsce 4 - Krzysztof Paczkowski z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku

Miejsce 5 - Amelia Sychowska z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Gdyni

Miejsce 6 - Karol Wierzejski z I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Siedlcach

Ogromne brawa dla zwycięzców!

Zdjęcie finalistów Brain Bee przed budynkiem

Życzenia Wielkanocne

zyczenia wielkanocne 2024

Downloads:
Date2024-03-27
File Size 686.77 KB
Download 19

Oddaj krew - daj prezent życiu

plakat oddaj krew

(0 votes)
Date2024-03-15
File Size 153.81 KB
Download 97

Zaproszenie

Zapraszam pracowników i studentów Collegium Medicum UJK    na spotkania przedwyborcze kandydatów na stanowisko Rektora Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w kadencji 2024-2028, które odbędą się w dniach:

• 25 marca (poniedziałek) w Auli Collegium Medicum (sala 0/12 a) o godzinie:

14.30 - Prof. dr hab. Beata Wojciechowska,

16.00 - Prof. dr hab. Jacek Semaniak,

• 27 marca (środa) w Auli Collegium Medicum (sala 0/12 a) o godzinie:

14.00 - Dr hab. inż. Barbara Gawdzik, prof. UJK

Dziekan Collegium Medicum UJK
Prof. Marianna Janion

W Kielcach odbył się etap regionalny międzynarodowego konkursu wiedzy o mózgu - Brain Bee

W sobotę 9 marca 2024 roku w Collegium Medicum odbył się etap regionalny międzynarodowego konkursu wiedzy o mózgu - Brain Bee.

Konkurs Brain Bee