Komunikat w sprawie przyznawania stypendiów talenty świętokrzyskie dla uczniów oraz studentów

Rektorzy
uczelni wyższych
w województwie świętokrzyskim

Dotyczy: przyznawania stypendiów Talenty Świętokrzyskie

Samorząd Województwa Świętokrzyskiego od wielu lat aktywnie wspiera wybitnie uzdolnionych pod względem naukowym i artystycznym uczniów i studentów, m.in. laureatów ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiad, konkursów i turniejów.

Obecnie Samorząd Województwa Świętokrzyskiego wspiera najzdolniejszych studentów, przyznając im stypendia Talenty Świętokrzyskie. Szczegółowe zasady udzielania wsparcia dla studentów zawarte są w uchwale Nr LIX/731/23 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 24 kwietnia 2023 r. w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów Samorządu Województwa Świętokrzyskiego Talenty Świętokrzyskie dla studentów.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w komunikacie, którego treść załączamy do pisma. Bardzo prosimy o jego rozpropagowanie wśród nauczycieli akademickich oraz studentów, w sposób zwyczajowo przyjęty w uczelni.

W załączeniu do niniejszego pisma przekazujemy również skany uchwał wraz załącznikami oraz pozostałą dokumentację niezbędną podczas ubiegania się o przyznanie stypendium Talenty Świętokrzyskie.

W razie ewentualnych pytań prosimy o kontakt z pracownikami Departamentu Edukacji, Sportu, Turystyki i Spraw Zagranicznych Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach:

• Katarzyną Łozińską Michaluk, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel. (41) 395-16-20,
  • Agnieszką Klimczewską, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
    tel. (41) 395-16-20.

Z poważaniem,

Andrzej Bętkowski
Marszałek Województwa Świętokrzyskiego