Nabór wniosków o przyznanie przez Województwo Świętokrzyskie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim w roku akademickim 2023/2024

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium przez Województwo Świętokrzyskie studentom krztałcącym się na kierunku lekarskim.

Nabór wniosków rozpoczyna się 1 września 2023 r. i potrwa do 16 października br. Stypendium może być przyznane studentowi IV, V lub VI roku studiów, który spełnia łącznie następujace warunki:

a) jest studentem kierunku lekarskiego,

b) nie powtarza roku, na którym ubiega sie o przyznanie stypendium,

c) osiągnął średnia ocen w ostatnim roku akademickim nie niższą niż 3,75

d) nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium,

e) zobowiąże się do zrealizowania stażu podyplomowego na terenie Województwa Świętokrzyskiego a następnie osiedlenia się na terenie Województwa Świętokrzyskiego i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami,

f) zobowiąże się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie.

Wnioski w ramach naboru przyjmowane będą w dniach od 1 września 2023 r. do 16 października 2023 r.

Osoba, która odpowiada/wytworzyła za informację:

Monika Malanowicz

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego