Prof. dr hab. n. med. Beata Wożakowska-Kapłon jednym z najbardziej wpływowych badaczy na świecie

Uniwersytet Stanforda w Stanach Zjednoczonych we współpracy z wydawnictwem Elsevier i firmą SciTech Strategies przygotował listę najczęściej cytowanych naukowców 2023. Ranking ocenia dorobek naukowy poszczególnych uczonych według indeksu bibliometrycznego. Jest to ścisła czołówka stanowiąca 2% najczęściej cytowanych naukowców na świecie.

Na liście najczęściej cytowanych naukowców do 2022 roku kolejny raz najwyższe miejsce wśród świętokrzyskich naukowców zajmuje prof. dr hab. Agnieszka Gałuszka, prorektor do spraw nauki UJK.

Wśród naukowców z największą ilością cytowań w 2022 roku pojawia się prof. Beata Wożakowska – Kapłon, Kierownik Katedry Profilaktyki Chorób Układu Krążenia w Collegium Medicum, UJK w Kielcach, oraz I Kliniki Kardiologii i Elektroterapii, Świętokrzyskiego Centrum Kardiologii.

Ponadto na tej prestiżowej liście możemy znaleźć profesorów naszej uczelni lub współpracujących z UJK: Mieczysława Scendo, Stanisława Mrówczyńskiego, Francesco Giacosę, Wojciecha Broniowskiego i Marka Gaździckiego.

Lista dostępna jest pod adresem: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6.

Pani Profesor, jak również pozostałym wyróżnionym,

serdecznie gratulujemy!