Spotkanie członków zespołu projektowego M-Brace

W dniach 3-5 czerwca w Collegium Medicum UJK odbyło się trzecie już doroczne spotkanie członków zespołu projektowego M-Brace.
Jest to wieloośrodkowy Polsko-Niemiecko-Belgijski projekt mający na celu opracowanie nowego rodzaju gorsetu ortopedycznego dla leczenia skolioz. Ambicja autorów jest stworzenie ortezy o unikalnym designie, wygodnej i skutecznej w działaniu.

Partnerzy z SISIS i IZOMATEX z Belgijski opracowują nowy unikalny materiał do produkcji, IPF z Niemiec zajmuje się opracowaniem procedury przetwarzania uzyskanego materiału. O design ortezy dba HTW z Drezna. IBMT z Technische Uniwersitat Dresden opracowuje algorytm AI dbający o to, aby każdy pacjent otrzymywał ortezę idealnie dostosowana do swojego problemu. Zespół z Collegium Medicum UJK czuwa nad pracą każdego z zespołów dbając, aby finalny produkt spełniał wszystkie warunki konieczne dla klinicznej skuteczności nowej ortezy.

W spotkaniu wzięła udział cała grupa specjalistów z poszczególnych jednostek:
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
- Arkadiusz Żurawski
- Wojciech Kiebzak
- Sandra Trzcińska

Technische Universität Dresden
- Thurid Jochim
- Nico Stecher
- Andreas Heinke
- Anke Tschirschky

Hochschule für Technik und Wirtschaft
- Paul Schlieben
- Jonas Duteloff
- André Kabella
- Peter Laabs

Leibniz-Institut für Polymerforschung Dresden e. V.
- Sascha Bruk
- Jonathan Andrä
- Axel Spickenheuer

SIRRIS