Informacja o terminie zaliczenia z pediatrii dla V roku kierunku lekarski semestr letni

Zaliczenie ćwiczeń z przedmiotu Pediatria w formie testu dla V roku Kierunku lekarskiego odbędzie się 14.06.2022 r. (wtorek) o godz. 9.00 w auli D 0/13A Collegium Medicum.

Informacja o terminie egzaminu z chirurgii ogólnej VI rok; Surgery Exam VIth year

Informacja o terminie egzaminu z chirurgii ogólnej VI rok, kierunek lekarski, semestr letni.

Egzamin z przedmiotu Chirurgia ogólna odbędzie się 30.05.2022 o godz. 17.00 w auli D 0/13 Collegium Medicum UJK.

SURGERY EXAM

Surgery exam for English Division students (VIth year) will take place on 30th May 2022 at 5:00 p.m. , class D 0/5 Collegium Medicum.

Obowiązkowe szczepienia dla medyków

Od 1 marca br. osoby wykonujące zawód medyczny, studenci kierunków medycznych i farmaceuci podlegają obowiązkowym szczepieniem przeciw COVID-19.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia w tej sprawie ukazało się 23 grudnia 2021 roku w Dzienniku Ustaw (tekst poniżej).

Zgodnie z tym dokumentem, od 1 marca 2022 roku obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19 podlegają osoby wykonujące zawód medyczny. Do 1 marca te osoby powinny przedstawić unijne zaświadczenie cyfrowe potwierdzające szczepienie. – Rozporządzenie dotyczy dużej części osób zatrudnionych i studiujących na naszej Uczelni. W zdecydowanej większości te osoby wykorzystały możliwość zaszczepienia przeciw COVID-19. Pozostali mają niespełna dwa miesiące na wypełnienie obecnie już obowiązku szczepień – mówi dr hab.  Dorota Kozieł, prof. UJK, prorektor do spraw medycznych.

Przypomnijmy, że nasza Uczelnia kilkakrotnie organizowała akcję szczepień w minionym roku. Podobnych akcji możemy spodziewać się w 2022 roku.

Link do rozporządzenia

Przepisy dotyczące stanu epidemii

Drodzy Studenci i Doktoranci UJK

Zgodnie z obowiązującymi przepisami epidemiologicznymi przypominamy o konieczności zgłaszania zakażenia koronawirusem (SARS-CoV-2) lub podejrzenia -  skierowania na kwarantannę pod adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszelkie informacje dotyczące stanu epidemii dostępne są na stronie UJK:   https://ujk.edu.pl/informacje_i_komunikaty_w_sprawie_koronawirusa_sars-cov-2.html

Bezpieczeństwo zdrowotne studentów, doktorantów i pracowników UJK jest priorytetem władz Uniwersytetu.

Prorektor ds. Medycznych
Dr hab. Dorota Kozieł, prof. UJK

Kontakt z Uczelnią

Szanowni Państwo,

Przypominamy o obowiązku kontaktowania się z Uczelnią używając adresu poczty elektronicznej w domenie ujk.edu.pl - każdy student otrzymuje taki adres w momencie przyjęcia na studia.

Dla przypomnienia - adres poczty elektronicznej z jakiego należy komunikować się z Uczelnią ma postać: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , gdzie 123456 to numer albumu studenta. Uwierzytelnienie do poczty jest tożsame z umierzytelnieniem do EDUROAM.

Wiadomości wysłane z innych adresów mogą pozostać bez odpowiedzi i taka sytuacja jest zupełnie normalna. W szczególności może to doprowadzić do braku uzyskaia zaliczenia zajęć na podstawie dostarczonej w formie elektronicznej pracy.