Collegium Medicum

Instytut Nauk o Zdrowiu

Historia Instytutu Nauk o Zdrowiu sięga 2001 roku, kiedy we współpracy z władzami ówczesnej Akademii Świętokrzyskiej, w strukturach Wydziału Pedagogicznego i Nauk o Zdrowiu, powołano Instytut Kształcenia Medycznego. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z 29 września 2005 w Akademii Świętokrzyskiej został utworzony Wydział Nauk o Zdrowiu z trzema Instytutami: Pielęgniarstwa i Położnictwa, Fizjoterapii oraz Zdrowia Publicznego.
Obecnie funkcjonujący w strukturze Collegium Medicum Instytut Nauk o Zdrowiu powstał w 2019 roku, przez połączenie tych Instytutów. Obejmuje 3 katedry i 5 zakładów, które wraz z klinikami stanowią doskonałe zaplecze dla rozwoju naukowego.  Rada naukowa Instytutu Nauk o Zdrowiu posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora oraz doktora habilitowanego w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, dyscyplinie nauki o zdrowiu.

Instytut kształci przyszłe pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, fizjoterapeutów, dietetyków, kosmetologów, specjalistów z zakresu wychowania fizycznego i zdrowia publicznego. Nasi pracownicy i studenci mają do dyspozycji bardzo nowoczesną bazę lokalową, wyposażoną w specjalistyczny sprzęt, laboratoria i pracownie symulacji medycznych. Praktyczne kształcenie studentów odbywa się między innymi w Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej z pracowniami wysokiej wierności: pielęgniarską i położniczą, Pracowni Posturologii oraz Pracowni Planowania Żywienia i Dietetyki.

Władze instytutu Nauk o Zdrowiu

Dyrektor Instytutu
dr hab. n. o zdr. Edyta Suliga, prof. UJK
pok. A 0.08, tel. 41 349 6947, 41 349 6989, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z-ca Dyrektora ds. nauki
dr n. biol. Justyna Klusek

Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo
dr n. med. Małgorzata Kaczmarczyk

Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunku Położnictwo
dr n. o zdr. Przemysław Zając

Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunku Wychowanie Fizyczne
dr n. o kf. Małgorzata Markowska

Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunku Fizjoterapia
dr n. med. Agata Michalska

Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunkach Zdrowie Publiczne i Ratownictwo Medyczne
dr n. o zdr. Dorota Rębak

Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunku Dietetyka
dr inż n. rol. Kamila Sobaś
pok. B 2.05, tel. 41 349 6953,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z-ca Dyrektora ds. kształcenia na kierunku Kosmetologia
dr n. chem. Ewelina Błońska-Sikora

Z-cy Dyrektora ds. kształcenia koordynator w zakresie praktyk zawodowych
dr n. o zdr. Justyna Pogorzelska