Niedawno (14 listopada) miał miejsce Światowy Dzień Cukrzycy. W związku z tym, odbywające się dziś wykłady i warsztaty w ramach projektu: Wtorki z Medycyną dotyczyły tematu cukrzycy. W Auli Collegium Medicum uczniowie kieleckich szkół średnich wysłuchali wykładu: „Słodka choroba, gorzkie skutki – prawda o cukrzycy” prowadzonego przez dr Ewę Bartusiak-Szcześniak. Następnie Pani dr Ewelina Błońska-Sikora […]
Czytaj więcej
W dniu 6 listopada 2025 roku, w murach Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, odbyła się wyjątkowa konferencja naukowo-szkoleniowa pt. „Jubileusz 100-lecia Polskiego Pielęgniarstwa: Dziedzictwo i przyszłość”, połączona z tematem przewodnim „Pacjent z bólem w centrum opieki interdyscyplinarnej”. Wydarzenie to, zorganizowane m.in. przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie (Oddział w Kielcach), Katedrę […]
Czytaj więcej