Collegium Medicum

Strona w przebudowie - za utrudnienia przepraszamy (pewne funkcjonalności mogą nie działać w pełni)

- Link do poprzedniej wersji strony -

Projekt HIV i ciąża

W miesiącach październik i listopad 2021 realizowany był program  z Zakresu: Ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r.  o działalności leczniczej „(t. j. Dz. U.  z 2020. 295 ze zm.) Zadanie nr 5. Wspieranie działań informacyjno – edukacyjnych w zakresie profilaktyki HIV/AIDS skierowanych do różnych grup odbiorców oraz wspieranie działalności punktów informacyjno – konsultacyjnych na terenie województwa świętokrzyskiego pt. Kobiece Pokolenie HIV Minus – kontynuacja. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie , a finansowane przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Zajęcia profilaktyczne dla studentek Położnictwa i Pielęgniarstwa ,,Ciąża i HIV pod kontrolą" realizowane były przez dr Edytę Laurman Jarząbek i dr Elizę Mazur.

W miesiącach październik i listopad 2021 realizowany był program  z Zakresu: Ochrony i promocji zdrowia, w tym działalności leczniczej w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r.  o działalności leczniczej „ (t. j. Dz. U.  z 2020. 295 ze zm.) Zadanie nr 5. Wspieranie działań informacyjno – edukacyjnych w zakresie profilaktyki HIV/AIDS skierowanych do różnych grup odbiorców oraz wspieranie działalności punktów informacyjno – konsultacyjnych na terenie województwa świętokrzyskiego pt.  Kobiece Pokolenie HIV Minus – kontynuacja. Zadanie realizowane przez Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie , a finansowane przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.  Zajęcia profilaktyczne dla studentek Położnictwa i Pielęgniarstwa ,,Ciąża i HIV pod kontrolą" realizowane były przez dr Edytę Laurman Jarząbek i dr Elizę Mazur.

HIV CIAZA ULOTKA cz. 2 opis poniżej

Ponawiamy akcję szczepień!

W środę, 1 grudnia od godziny 12 do 15 w Collegium Medicum przy al. IX Wieków Kielc 19a budynek B sala B1.11 będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 szczepionką firmy Pfizer.

Gorąco zachęcam wszystkich do szczepień. To jedyna droga do tego, aby znów było normalnie, abyśmy mogli spotykać się ze sobą w bezpieczny .

Zachęcamy gorąco do szczepień. Dzięki temu wrócimy do normalności.

Prorektor ds. Medycznych
dr hab. n. o zdr. Dorota Kozieł, prof. UJK

Zalecenia GIS dotyczące bezpiecznego zachowania podczas epidemii koronawirusa

1. Zaszczep się przeciwko COVID-19 w pierwszym możliwym terminie.
  2. Utrzymuj bezpieczną odległość od innych osób, nawet, jeśli nie wydają się chore.
  3. Noś maskę zakrywającą usta i nos szczególnie w pomieszczeniach lub gdy zachowanie dystansu nie jest możliwe
  4. Często myj ręce
  5. Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
  6. Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
  7. Staraj się przebywać w otwartych, dobrze wentylowanych pomieszczeniach, unikaj zamkniętych przestrzeni. Gdy jest w pomieszczeniu, jeśli jest taka możliwość, otwórz okno.
  8. Podczas powitania unikaj uścisków i podawania dłoni
  9. Unikaj płatności gotówką, korzystaj z kart płatniczych
  10. Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe
  11. Jeśli źle się czujesz, zostań w domu.
  12. Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie