Szkolenie teoretyczne dla studentów II stopnia kierunku kosmetologia

Dnia 15.06.2023 roku w salach wykładowych UJK, odbyło się szkolenie teoretyczne dla studentów II stopnia kierunku kosmetologia, w zakresie „Wpływ składników odżywczych i witamin na proces odbudowy mieszków włosowych”. Wykład teoretyczny poprowadziła Pani Dagmara Golda, wieloletni szkoleniowiec i przedstawiciel medyczny firmy Valentis Polska.

Szczegółowo omówione zostały: budowa włosa i cykl jego wzrostu, problem okresowego wypadania włosów oraz rodzaje łysienia u kobiet i mężczyzn. W kontekście powyższych zagadnień przedstawione zostały substancje odżywcze i witaminy wraz z ich znaczeniem dla redukcji problemu wypadania oraz łysienia. Wykład zakończył się panelem dyskusyjnym, podczas którego studentki mogły zadawać pytania i wymieniać doświadczenia związane z zabiegami gabinetowymi dla klienta trychologicznego.

Szkolenie_kosmetologia1.jpg

Szkolenie_kosmetologia2.jpg