UJK rozpoczyna działania profilaktyczne w przedsiębiorstwach

UJK rozpoczyna działania profilaktyczne w przedsiębiorstwach.

W dniach 06 i 13.06.2022 r. studenci III i IV roku CM UJK kierunek Fizjoterapia uczestniczyli
w działaniach prozdrowotnych w ramach „Miesiąca Bezpieczeństwa, Profilaktyki i Ochrony Środowiska” zorganizowanych przez firmę PKC Group Poland Sp. z o.o.

Podczas realizacji ww. projektu odbyły się  liczne spotkania studentów z pracownikami firmy, podczas których zebrano informacje dotyczące ich stanu zdrowia i  sprawności funkcjonalnej. Przeprowadzone działania uzupełniono zaleceniami WHO w zakresie aktywności fizycznej oraz wskazówkami co do ergonomii pracy. Prozdrowotna akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród pracowników, a wzajemna wymiana doświadczeń pozwoliła na połączenie celów sfery zdrowotnej,  naukowo-badawczej z odpowiedzialnym biznesem.

Inicjator projektu dr n. med. Agata Michalska, kierownik projektu dr n. o zdr. Marta Mierzwa-Molenda, opiekun naukowy dr hab. prof. UJK Jacek Wilczyński.

Studenci: Bartłomiej Dąbek, Piotr Janus, Vladyslav  Liubchenko, Dominik Sroka, Bartłomiej Wiatrowski, Wojciech Wrona.

7 osób stoi przez banerem Collegium Medicum w pokoju

10 osób stoi przed banerem Collegium Medicum

3 osoby idą w zakładzie pracy. 2 z nich mają pomarańczowe kamizelki. Widać stanowiska pracy